Consilier clienți showroom – Ax Perpetuum

Perpetuum și-a dezvoltat timp de 25 ani expertiza în PARDOSELI (mochetă, parchet, covoare, linoleum și covor PVC, accesorii, podele de exterior, gazon sintetic, gresie & faianță) și TEXTILE (perdele, draperii, tapițerii, lenjerii de pat, prosoape și halate, fețe de masă). Pe lângă produsele pentru amenajarea modului de viață, fie el profesional (HORECA, birouri, etc.) sau rezidențial (apartamente și case private), Perpetuum asigură SERVICII de consultanță, montaj, cusut, transport.

Domeniu de activitate:
Vânzări
Locație:
Cluj-Napoca

CANDIDAT IDEAL:

  • Vrea să lucreze într-o echipă dinamică, să învețe și să evolueze;
  • Pasionat(ă) de ceea ce face, care dă tot timpul ce e mai bun;
  • Cu orientare către client;
  • Cu simț estetic;
  • Organizare, structurare, cu bune abilități de comunicare;
  • Cunoștinte tehnice despre o categorie de produse dintre următoarele: uși, parchet, mochetă, gresie, faianță, obiecte sanitare, tapet, textile (constiutie avantaj);
  • Cu minim studii medii (preferabil liceu cu profil real, tehnic);
  • Cu experiență în vânzări, preferabil într-un showroom sau în vânzări de produse pe bază de comandă;
  • Cunoștințe bune de operare PC -MS Office.

RESPONSABILITĂȚI:

  • Să identifice nevoile clienților, să-i consilieze într-o manieră profesionistă și amabilă, oferindu-le informații de specialitate/tehnice despre produsele comercializate: uși, parchet, gresie, faianță, obiecte sanitare etc.;
  • Să realizeze vânzări pe bază de comandă;
  • Să întrețină showroom-ul (actualizare prețuri, aranjare mostre, propunere de schimbări periodice ale obiectelor/produselor expuse, etc);
  • Să mențină contactul cu departamentele suport pentru a asigura livrarea la timp a produselor;
  • Să realizeze comenzi, să încaseze avansurile și să emită facturi fiscale;
  • Să administreze eficient relația cu clienții și derularea întregului ciclu de vânzare.

BENEFICII:

  • Un mediu de lucru prietenos, profesionist;
  • Posibilitatea de dezvoltare profesională și instruire constantă;
  • Pachet salarial atractiv (salariul fix și bonusuri în raport cu performanța);
  • Decontare abonament CTP-Cluj;
  • Bonuri de masă.

Te invităm să explorezi online lumea Perpetuum și să-ți faci o idee despre ceea ce facem.
Dacă ești interesat(ă), atunci VREM SĂ TE CUNOAȘTEM!

Persoana de contact: Reghina Moldovan, reghina.moldovan@perpetuum.ro, 0264.594.700.

Contactează-ne