Inginer automatist – INNO Robotics

INNO Robotics apreciază și promovează performanța, iar prin activitatea de nișă desfășurată, vei avea ocazia de a face parte din topul mondial al companiilor inovative.

Domeniu de activitate:
Producție
Locație:
Cluj-Napoca
Tipul job-ului:
Full-time

CANDIDAT IDEAL:

  • Cunoștințe avansate privind protocoalele de comunicare: Profibus, Profinet, Ethernet IP
  • Cunoștințe avansate privind programarea online a roboților industriali Fanuc și Kuka
  • Cunoștințe avansate de utilizare și programare a PLC-urilor Siemens Step7 și TIA Portal
  • Experiență în utilizarea convertizoarelor și a motoarelor cu viteză variabilă (Parametrizare și diagnoză pentru Siemens, Bosch)
  • Cunoștințe de bază despre utilizarea sistemelor de siguranță Pilz, Euchner sau Sick
  • Cunoștințe avansate de limba engleză
  • Minim 3 ani de experiență în domeniu

RESPONSABILITĂȚI:

  • Participarea la ședințe în vederea stabilirii soluției tehnice
  • Întocmirea listei de echipamente necesare pentru automatizare ce intră în componența proiectului
  • Planificarea activității și a sarcinilor zilnice pe fiecare proiect
  • Dezvoltarea programelor pentru PLC-uri Siemens și roboți industriali KUKA și Fanuc
  • Testarea echipamentelor înainte de a fi livrate la client
  • Punerea în funcțiune a echipamentelor la sediul clientului
  • Suport privind realizarea documentației aferente proiectului
  • Participarea la intervenții, optimizări și mentenanță
  • Emiterea rapoartelor de mentenanță

BENEFICII:

Este o oportunitate reală catre progres profesional. Iar recompensele vor fi pe masură!

  • portunitatea de a lucra cu cei mai renumiți roboți de pe piață: Fanuc, KUKA, Doosaan
  • sprijini în mod constant în dezvoltarea profesională
  • apreciere și promovare a performanței
  • activitatea de nișă a firmei oferă șansa de face parte din topul mondial al companiilor inovative
  • salariu competitiv
  • decontare transport
  • tichete de masă
  • primă de concediu
  • bonusuri de performanță
  • primă pentru naștere copil
  • asigurare medicală privată

CONTACT & DETALII:

NU APLICA DACĂ:
Nu ai cunoștințe de programare roboți și PLC-uri
Nu ești orientat(ă) pe rezultate și îndeplinire obiective
Nu ai minim 3 ani de experiență într-un domeniu asemănător
Nu îți dorești să ai deplasări la clienți în țară și străinătate
Nu cunoști limba engleză la nivel avansat

Detalii pe site sau e-mail office@inno-robotics.com, iar CV-urile se pot trimite prin formularul firmei INNO Robotics.

Contactează-ne