Mecanic întreținere și reparații industriale – Techtex

Techtex este prima fabrică românească de echipamente de protecție medicală și profesională, cu o cantitate lunară de producție de 50.000.000
măști FFP2 și chirurgicale și 1.500.000 halate, combinezoane, capeline, botoși și lenjerii de pat.

Domeniu de activitate:
Producție
Locație:
Cicârlău
Tipul job-ului:
Full-time

CANDIDAT IDEAL:

  • Studii medii (specializări: mecanic întreținere utilaje, tehnician electromecanic)
  • Experiență într-un departament tehnic (mediu industrial, procese de fabricație)
  • Abilități de comunicare și lucru în echipă
  • Seriozitate, responsabilitate, integritate profesională
  • Capacitate de asumare responsabilități și rezolvare probleme specifice
  • Disponibilitate pentru lucru în schimburi

RESPONSABILITĂȚI:

  • Este responsabil de activitățile de reparații și întreținere a echipamentelor și utilajelor din secțiile de producție și se asigură de continuitatea fluxului de producție
  • Verifică parametrii de funcționare a utilajelor și consemnează datele și concluziile în jurnalul de exploatare
  • Previne apariția defecțiunilor prin efectuarea regulată a operațiunilor de întreținere, conform fișelor de întreținere a utilajelor
  • Este responsabil de notarea în fișele tehnice pentru toate operațiile executate
  • Răspunde de buna stare a echipamentului din dotare
  • Participă la procesul de instalare a utilajelor și echipamentelor noi, conform standardelor companiei. Efectuează verificările vizuale și dimensionale asupra echipamentelor tehnice noi, la primirea lor și înainte de punerea lor în funcțiune
  • Instruiește operatorii din secția de producție privind întreținerea minimală necesară pentru buna funcționare a echipamentelor

BENEFICII:

  • contract pe durată nedeterminată
  • un mediu de lucru profesional
  • condiții optime de lucru
  • suport pentru instruire de specialitate pe specificul industriei în care activează compania
  • transport la și de la locul de muncă; diurnă și decontare cheltuieli de deplasare
  • asistență medicală la sediul companiei
  • asigurare pentru risc și accident
  • tichete de masă
  • prime de Sărbători
  • spor de fidelitate pentru perioada lucrată în cadrul companiilor Grupului Taparo
  • salariu indexat periodic în funcție de evoluția profesională

Techtex este într-o etapă de dezvoltare accentuată, cu multe proiecte de viitor, astfel că, te invită să trimiți un email cu CV-ul la resurse.umane@techtex.ro.

Contactează-ne