Inginer ofertare – INNO Robotics

CANDIDATUL IDEAL: Inginer cu experiență de minim 1 an în ofertarea și vânzarea de servicii de prelucrări mecanice sau experiență de tehnologie de prelucrare. CERINȚE: • Studii superioare tehnice finalizate – domeniul construcțiilor civile sau industriale constituie un avantaj • Cunoștințe de specialitate din domeniul tehnic-producție, tehnologii de fabricație • Cunoștințe de limba engleză (minim…

Domeniu de activitate:
Vânzări
Locație:
Cluj-Napoca
Tipul job-ului:
Full-time

CANDIDATUL IDEAL:

Inginer cu experiență de minim 1 an în ofertarea și vânzarea de servicii de prelucrări mecanice sau experiență de tehnologie de prelucrare.

CERINȚE:

• Studii superioare tehnice finalizate – domeniul construcțiilor civile sau industriale constituie un avantaj
• Cunoștințe de specialitate din domeniul tehnic-producție, tehnologii de fabricație
• Cunoștințe de limba engleză (minim nivel mediu)
• Cunoștințe avansate MS Office
• Permis de conducere cat. B
• Disponibilitate la deplasări
• Bun negociator și excelent comunicator

RESPONSABILITĂȚI:

• Dezvoltarea business-ului prin identificarea de noi oportunități de vânzare și dezvoltarea portofoliului de clienți
• Prospectarea permanentă a pieței pentru identificarea și contactarea de noi clienți/proiecte
• Prezentarea serviciilor INNO prin email-uri, telefoane, meeting-uri online chiar și prin vizitarea clienților potențiali
• Identificarea nevoilor clienților și oferirea soluțiilor personalizate
• Realizarea tehnologiei de prelucrare în vederea ofertării
• Întocmirea ofertelor (tehnic și financiar) și prezentarea acestora către potențiali clienți
• Susținerea și argumentarea soluției tehnice în fața beneficiarilor
• Negocierea și semnarea contractelor de colaborare
• Colaborarea cu departamentele implicate: transmiterea documentațiilor și a informațiilor tehnice, lansarea în execuție, urmărirea comenzilor, urmărirea facturilor
• Realizarea și aplicarea planurilor de vânzari stabilite împreună cu managementul companiei
• Elaborarea propriilor strategii în vederea realizării indicatorilor stabiliți
• Întocmirea rapoartelor de activitate periodice privind situația clienților și a proiectelor în derulare

Detalii suplimentare despre poziția Inginer ofertare în cadrul echipei INNO Robotics la e-mail office@innorobotics.ro sau telefon 0364 805 073.

Contactează-ne